031-55454584

بهترین راه یادگیری زبان

بهترین راه یادگیری زبان

بهترین راه یادگیری زبان

زبان

بهترین راه‌ های یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم می‌تواند یک کار چالش‌برانگیز باشد. اما زمانی که از آن استفاده کنید، متوجه خواهید شد هر تلاش و زمانی که برای مطالعه زبان صرف می‌کنید ارزش آن را دارد. چرا که با تسلط به زبان انگلیسی، سفر لذت بیشتری خواهد داشت. همچنین لازم نیست منتظر باشید تا آخرین کتاب یا فیلم پرفروش هالیوود به زبان مادری شما ترجمه شود تا از آنها لذت ببرید.  به طور کل این زبان، زبان تجارت، علم، فناوری و ارتباطات بین‌المللی است. در اینجا چند نکته عملی در مورد بهترین راه های یادگیری زیان توسط آموزشگاه زبان تاک لاین که یک آموزشگاه زبان در کاشان است آورده شده. پس با ما همراه باشید تا با این راه‌ها آشنا شوید.

بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، چه روش‌هایی است؟

روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد و بهترین راه برای شما به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. در اینجا سه‌راه برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که نتایج آن طبق علم ثابت شده است. در زیر به این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

در زبان انگلیسی غوطه‌ور شوید

همان‌طور که از نام آن پیداست، این روش شما را در زبان انگلیسی غرق می‌کند. در واقع این روش به شما کمک می‌کند تا مانند یک‌زبان مادری انگلیسی را درک و صحبت کنید. به طور کل وقت‌گذاشتن برای آموزش زبان انگلیسی حتی به مدت یک ساعت در روز می‌تواند شما را در یادگیری این زبان به پیشرفت نزدیک کند. اما اگر تصمیم گرفته‌اید که زبان انگلیسی را مانند زبان مادری یاد بگیرید باید بیشتر از یک ساعت وقت بگذارید. در واقع باید در این زبان غوطه‌ور شوید. چرا که بر اساس تجربه معلمین آموزشگاه‌های زبانی مثل تاک لاین (آموزشگاه زبان در کاشان) این روش بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. به طور مثال ما به زبان مادری خودروان صحبت می‌کنیم چرا که در کودکی از گوش‌دادن به دیگران زبان را ذره‌ذره درک کرده‌ایم. یعنی صرفاً بعد از دانستن و اجرای قواعد گرامری زبان انگلیسی آن را به‌صورت یک‌زبان مادری یاد نمی‌گیریم؛ بنابراین شما باید میزان آشنایی خود را با زبان انگلیسی افزایش دهید تا به‌تدریج حتی به انگلیسی فکر کنید.

بهترین راه‌ها برای انجام این کار عبارت‌اند از:

 • تمام زبان‌های حساب رسانه‌های اجتماعی خود را به انگلیسی تغییر دهید و تنظیمات مرورگر خود را تغییر دهید تا تمام وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید به طور خودکار از زبان منطقه‌ای دیگر به انگلیسی تغییر کنند.
 • فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی را تماشا کنید حتی اگر نمی‌توانید به طور کامل درک کنید. می‌توانید زیرنویس خود را روشن کنید چرا که سرعت خواندن انگلیسی شما را نیز افزایش می‌دهد.
 • به اخبار یا رادیو به زبان انگلیسی گوش دهید.
 • تاحدامکان با خانواده و دوستان خود به زبان انگلیسی صحبت کنید؛ چون یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است.
 • یادگیری زبان انگلیسی باید سرگرم‌کننده باشد. سعی کنید فعالیت‌هایی را پیدا کنید که از آنها لذت می‌برید، مانند بازی‌های ویدئویی این روش به شما کمک می‌کند تا باانگیزه بمانید.
 • سفر به یک کشور انگلیسی‌زبان یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. غوطه‌ورشدن در زبان و فرهنگ به شما کمک می‌کند زبان را سریع و مؤثر یاد بگیرید.
 • به گروه‌های آنلاین یا آفلاینی بپیوندید که در آن افراد دیگری با علایق شما و به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

زبان

به کلاس آموزش زبان انگلیسی بروید

گذراندن دوره زبان انگلیسی یکی از مؤثرترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است. یک دوره خوب ساختار و راهنمایی لازم برای یادگیری زبان را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین به شما این فرصت را می‌دهد که مکالمه و نوشتن به زبان انگلیسی را با سایر دانش‌آموزان تمرین کنید. در این روش شما انگلیسی را مانند یک محقق یاد می‌گیرید. طبق علم، یادگیری زبان فرایند پیچیده‌ای است که مغز شما را دوباره سیم‌کشی می‌کند. پس از یادگیری قوانین پایه یک‌زبان، می‌توانید دانش خود را به‌تدریج بیشتر کنید. در واقع، آموزش توسط یک معلم حرفه‌ای یکی از بهترین روش‌های آموزش چه در خانه یا خارج از خانه یا آنلاین است.

نحوه یادگیری زبان انگلیسی با این روش:

 • برای کلاس زبان انگلیسی در یک آموزشگاه معتبر ثبت‌نام کنید. یکی از این آموزشگاه‌ها تاک لاین (آموزشگاه زبان در کاشان) است.
 • یک معلم حرفه‌ای زبان انگلیسی‌زبان پیدا کنید تا به شما آموزش دهد.
 • وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی را بیابید که مهارت‌های زبان انگلیسی شما را با آزمون‌ها و تمرین‌ها آزمایش می‌کنند.
 • تمرین منظم برای یادگیری یک‌زبان جدید بسیار مهم است.
 • از فلش کارت‌ها استفاده کنید. فلش کارت‌ها راه بسیار خوبی برای یادگیری واژگان انگلیسی هستند. می‌توانید فلش کارت‌ها را به‌صورت آنلاین پیدا کنید یا خودتان بسازید.
 • هر روز یا هرچند روز یکبار آنچه را که قبلاً یاد گرفته‌اید مرور کنید.
 • چند کتاب گرامر خوب برای حل تمرین‌ها و رفع اشکالات خود تهیه کنید، برای تهیه این کتاب‌ها با معلم خود مشورت کنید.

اگر می‌خواهید پیشرفت بیشتری در فرایند یادگیری خود داشته باشید و نمی‌خواهید تمام روز با زبان انگلیسی درگیر باشید، ثبت‌نام در یک آموزشگاه زبان انگلیسی مثل آموزشگاه تاک لاین (آموزشگاه زبان در کاشان) بهترین راه ممکن است.

روش دوگانه

روش دوگانه دو روش فوق را در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی به کار می‌گیرد و آن را به روشی فراگیر و کلاس درس برای یادگیری روان زبان تبدیل می‌کند؛ بنابراین، اگر می‌خواهید پیشرفتی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید این روش یادگیری انگلیسی برای شماست. علاوه بر این طبق تحقیقات، شروع یادگیری یک‌زبان با درک ساختار و سپس عجین‌شدن با آن زبان راهی عالی برای آموزش و یادگیری زبان است.

 نحوه یادگیری زبان انگلیسی با این روش:

 • نکات مربوط به دو روش ذکر شده در بالا را با هم ترکیب کنید.
 • تعادلی بین این دو روش را پیدا کنید و می‌توانید با پیروی از روش کلاس درس جدیدی بیاموزید و سپس از روش غوطه‌وری در طول روز استفاده کنید.
 • می‌توانید کتاب‌ها، مجلات، روزنامه‌ها، پادکست‌ها و ویدئوها را به زبان انگلیسی پیدا کنید. گوش‌دادن به زبان انگلیسی به شما در یادگیری تلفظ و بهبود درک زبان کمک می‌کند
 • شما می‌توانید هر هفته با یک پارتنر زبان در ارتباط باشید تا یادداشت‌ها و نکات همدیگر را بررسی کنید و یکدیگر را در سفر یادگیری انگلیسی راهنمایی کنید.
 • در نهایت خود را زیاد خسته نکنید. استراحت کنید چرا که مطالعه مداوم می‌تواند به‌سرعت یادگیری شما آسیب برساند.

اگر در کلاس درس خوب عمل می‌کنید اما می‌خواهید پیشرفت خود را سرعت ببخشید یا اگر در حال حاضر در سطح متوسط یا پیشرفته انگلیسی هستید، این روش برای شما عالی است.

نتیجه‌گیری

برای بسیاری از افراد، یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند یک کار دلهره‌آور باشد. چرا که یک‌زبان پیچیده با قوانین و استثناهای زیاد است. بااین‌حال، با رویکرد و روش صحیح، هرکسی می‌تواند زبان انگلیسی را یاد بگیرد. امیدواریم این سه‌راه برای یادگیری زبان انگلیسی که توسط علم ثابت شده است به شما کمک کند. یکی را انتخاب کنید که برای شما بهتر کار می‌کند و از یادگیری لذت ببرید. البته می‌توانید برای بهترین روش مناسب خود به سایت آموزشگاه تاک لاین مراجعه کنید و از مشاوره پرسنل حرفه‌ای این آموزشگاه که یک آموزشگاه زبان در کاشان است استفاده کنید.

فهرست مطالب

نوشته های تازه

نمره بالا در آیلتس

تاک لاین که یک آموزشگاه زبان در کاشان است مشاوره حرفه‌ای در زمینه آیلتس ارائه می‌کند.

Search

عضویت در خبرنامه تاک لاین

حتما بخوانید !

معرفی-روش-آموزشی-تاک-لاین

روش آموزشی در تاک لاین

اغلب ما حداقل یه تجربه ناموفق در یادگیری زبان داشتیم. اما واقعاً چرا نتونستیم...

تاک لاین چیه؟

دنیای امروز، دنیای ارتباطات هست و برای کسب هر موفقیتی نیاز داریم تا ارتباط...

چرا در مدرسه زبان یادنگرفتیم؟

تا حالا فکر کردی چرا با مدرسه، دانشگاه زبان انگلیسی رو یاد نگرفتی؟